FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

Stejně jako jsou důležité kvalitní služby realitního makléře, je v dnešní době nezbytné mít v případě financování bydlení kvalitního, důvěryhodného a zkušeného privátního finančního poradce. Jedině tak budeme mít záruku, že nám na trhu neunikla významně lepší konkurenční nabídka, že jsme ze zvolené banky vydobyli ty nejlepší podmínky a že vše bude kvalifikovaně a odborně připraveno.

Proto v této oblasti spolupracuji s partnerem, který je schopen toto mým klientům zaručit a řada spokojených referencí mých klientů mi důležitost a kvalitu této spolupráce potvrzuje!Bc. Václav Šimek

Investice do vlastní nemovitosti k bydlení by měla být vždy jedním z prvních a základních cílů našich finančních plánů. Nejenže dlouhodobě je to levnější než nájmy, ale i když by nám mělo trvat někdy až desítky let toto bydlení splatit, jednou budeme mít vlastní nemovitost. To je majetek, který se v případě vážných životních komplikací dá prodat, možná z jeho prodeje pokryjeme i část života v penzi atd.

Naprostá většina klientů při pořizování nemovitostí využije nějakého úvěrování, a to i ti, kteří mají dostatek vlastních financí. Většina z nás si uvědomuje, že jedině úvěry na bydlení jsou obvykle tak levné, že se nám vždy pořízení vlastní nemovitosti i na úvěr vyplatí a vždy je rozumné si část rezerv ponechat v záloze. 
Spousta lidí se nebojí půjčovat si na auta a jiné spotřební zboží s úroky i desítky procent ročně a přitom se řada lidí obává pořídit si vlastní bydlení na úvěr, protože se bojí vývoje úrokových sazeb a dalších strašáků, které snadno vyřeší pečlivá úvaha a zodpovědné plánování.

Každopádně jde v případě pořízení nemovitosti o zásadní finanční rozhodnutí - jedná se zpravidla o velký objem finančních prostředků a v případě úvěru to může být plán splácení i na desítky let. Proto bychom měli věnovat podstatně více času a úvah naplánování optimálního řešení i výběru poradce a finanční instituce, které si pro vaše plány zvolíte.

Bc. Václav Šimek tel. +420 728 837 817
e-mail: vaclav.simek@finance-osobni.cz
web: www.finance-osobni.cz

 


Rád Vám poskytnu nezávaznou konzultaci, postarám se o návrh optimálního řešení a pomohu Vám nejen s vyřízením úvěru a související administrativou, ale také se budu dlouhodobě starat o co nejlepší podmínky v celém průběhu splácení!

 

Jsem partnerem společnosti GOLEM FINANCE, jedničky v odbornosti a kvalitě na trhu financování bydlení!

Co získáte:

 • Nezávislé srovnání nabídek napříč trhem - základem nezávislosti je široká a komplexní škála smluvních partnerů (viz. jejich výpis v pravém sloupci).
  Na pobočce jedné banky nebo u zástupce jedné stavební spořitelny máte jedinou jistotu, že si nemůžete být jisti, že jejich řešení je z celého trhu to optimální právě pro Vás. A kdyby nebylo, rozhodně Vás ke konkurenci sami nepošlou.

 • Kvalifikovanou konzultaci, jak vaše záměry pořízení nemovitosti korespondují s vašimi finančními možnostmi a celkovou ekonomickou situací domácnosti.
  Nejste si jisti, zda si vůbec uvažovanou investici do nemovitosti můžete dovolit, nebo pochybujete jestli je na to ten vhodný čas pro Vás? Zásadní pomocí může být nezávislá odborná konzultace.

 • Zkušenosti - získáte analýzu a plán vhodného poměru využití vlastních zdrojů a úvěru a jejich správné načasování pro konkrétní fáze vaší investice (koupě, rekonstrukce ...).
  Nikdy neuškodí vaše plány a úvahy podrobit diskuzi podpořenou desítkami a stovkami řešených případů a klientů. Možná jste nějakou drobnost přehlédli nebo podcenili a zbytečně by vám mohla komplikovat dříve nebo později situaci.

 • Analýzu a výběr nejvhodnějšího způsobu financování a finanční instituce, za co možná nejlepších finančních podmínek.
  Hypotéka nebo stavební spoření, banka ta či ona - je to jedno, jediným hlediskem musí být vždy pouze nejlepší nabídka a podmínky pro klienta, pro Vás.

 • Odbornost a schopnost vhodného nastavení dlouhodobé strategie financování.
  Výše splátky i úrokové sazby se mohou v budoucnu různě vyvíjet,  je potřeba správně zvolit délku splácení a zvažovat i možnosti předčasného splácení. Sjednáním úvěru to nekončí ale teprve začíná.

 • Minimalizaci vedlejších finančních nákladů v podobě souvisejících poplatků atd.
  Dobrý plán a příprava, znalost konkurence a schopnost vyjednávání umožňují minimalizovat vedlejší náklady partnerství, v podobě nadstandardního servisu nejen v době vyřizování úvěru.

 • Financování bydlení je vždy dlouhodobá záležitost a jedná se o nemalý objem financí. Je potřeba po celou dobu splácení korigovat podmínky splácení dle aktuálních možností domácnosti.následnou péči a podporu při refixacích úrokových sazeb.

 • Při dlouhém období splácení je nutné trvale pečovat o co nejlepší úrokové sazby a minimální poplatky aktuálně dostupné na trhu, aby i v dalších obdobích jste si zajistili optimální podmínky.můžeme zabezpečit i optimální pojistnou smlouvu nemovitosti, dle podmínek banky.

 • Banka nebo stavební spořitelna Vám nabídnou také pojistku, ale jen od své finanční skupiny nebo aliančního partnera a zajímat ji bude jen pojištění nemovitosti dle potřeb úvěru. Vy by jste ale zřejmě uvítali řešení podle vašich potřeb.

 • Zajistit optimální pojistné krytí jak pro potřebu úvěru, tak i celé rodiny patří dnes k již standardním a velmi rozumným požadavkům v rámci financování bydlení. Takové řešení by opět ale nemělo odpovídat představám banky, ale především vašim potřebám. můžeme analyzovat i finanční rizika pro vás a vaší rodinu v době úvěru.


DOSTUPNOST BYDLENÍ V ČR

index dostupnosti bydlení

Index dostupnosti bydlení 70, 85, 100 - vyjadřuje v %, kolik činí splátka hypotéky k čistým měsíčním příjmům domácnosti v daném kraji či celorepublikově.

BANKY

 

STAVEBNÍ
SPOŘITELNY

 

NEBANKOVNÍ INSTITUCE